5 דרכים לבחירת מומחה לשיווק באינטרנט שיביא לך לקוחות

רוצה יותר לידים ולקוחות?
הכנתי לך הדרכה מיוחדת במתנה – איך להשיג 5-50 לקוחות כל חודש?
לצפייה לחץ כאן

רוצה יותר לידים ולקוחות?
הכנתי לך הדרכה מיוחדת במתנה 
איך להשיג 5-50 לקוחות בחודש?
לצפייה לחץ כאן

תוכן עיניינים

גם אם אתה משווק בהצלחה עסק במשך שנים, שיווק באינטרנט הוא משחק אחר לגמרי. הנה כמה סיבות מדוע ייתכן שתצטרך לשכור מומחה לשיווק באינטרנט.

ראשית, השיווק הוא כיום בעיקרו דיגיטלי. זוהי דרך יוצאת מן הכלל להגיע לאנשים הנכונים ביעילות וההחזר על ההשקעה אפילו של השקעה קטנה יכול להיות מרשים.

אבל עם כמות הפלטפורמות, האפשרויות והמדדים, יש הרבה מה ללמוד. יש לך שתי אפשרויות: להיות מומחה או לשכור אחד. אם אין לך זמן להיות מומחה, הנה כמה סיבות לשקול להעסיק מישהו:

מומחה לשיווק באינטרנט יודע לעשות מחקר מילות מפתח

מילות מפתח היו בעבר אבן היסוד של כל מאמץ שיווקי דיגיטלי. מכיוון שהמאמצים מסתמכים יותר ויותר על מדיה חברתית, מילות מפתח חשובות פחות מבעבר, אך במיוחד עבור שיווק במנועי חיפוש, הן עדיין זוכות להערכה גבוהה.

מה אתה יודע על מילות מפתח? האם אתה יודע איך לעשות מחקר מילות מפתח? אם אתה משתמש רק בכלים החינמיים כמו כלי חיפוש מילות המפתח של גוגל, אתה נמצא בעמדת נחיתות.

האם אתה רוצה להוציא $100 לחודש או יותר על הכלים ברמה המקצועית והאם תדע להשתמש בהם ביעילות? אילו עובדים ואילו לא שווים את הזמן או הכסף שלך? אתה לא צריך זמן כדי לדעת את התשובות לכל השאלות האלה. מומחה לשיווק דיגיטלי עושה זאת עבורך.

האם אתה מבין בקופירייטינג?

הפרסומות שאתה רואה, המודעות שאתה שומע והשיווק הדיגיטלי שאתה רואה וקורא נוצרו ע״י מישהו שבקיא בקופירייטינג. רק בגלל שאתה יודע לכתוב סיפורים או מאמרים לא הופך אותך לקופירייטר גדול.

קופירייטרים יודעים לעצב מילים באופן שגורם לקוראים לרצות לפעול. ההבדל בין מודעה טובה לרעה יכולה להיות ההבדל בין מסע פרסום מוצלח או כישלון מוחלט. מומחי שיווק דיגיטלי הם קופירייטרים מאסטרים או מכירים מישהו שכן.

מה אתה יודע על גוגל אנליטיקס?

אם יש לך אתר אינטרנט, עליך להתקין את גוגל אנליטיקס. זהו תקן הזהב של משווקים דיגיטליים בכל מקום בגלל החוסן והעומק שלו. כל מה שאתה יכול לחשוב על מעקב אפשרי עם Analytics.

זה לא קשה למצוא נתונים ברמה העליונה, אבל המידע בעל הערך המשמעותי קבור עמוק בפלטפורמה. מומחי שיווק דיגיטלי יודעים איך לאסוף את הנתונים היקרים ביותר.

מה אתה יודע על מונחים של שיווק דיגיטלי?

כמו בכל תעשייה, גם בעולם השיווק הדיגיטלי יש שורה שלמה של מונחים וראשי תיבות שנשמעים כמו שפה שונה מאלה שמחוץ לתחום. CPC, CPM, CPA, PPC, SEO – הרשימה ממשיכה.

אלו הם מונחי שיווק דיגיטלי בסיסים לכל מי שעוסק בתחום הזה. אתה יכול לחפש אותם אבל האם אתה יודע איך ליישם אותם בקמפיינים שלך?

מומחה לשיווק באינטרנט ידע לבנות דף נחיתה שיביא לך לקוחות

עיצוב הוא סובייקטיבי אבל מדידת כמה אנשים נוקטים בפעולה כשהם מגיעים לדף הנחיתה שלך ניתנת למדידה בקלות. האם אתה יודע איך ליצור משפך שיווקי? זה מתחיל בדף הנחיתה שלך ויכול להוביל למספר עמודים נוספים, שכוללים שאלונים ותיאום שיחה. הכל בהתאם למורכבות המוצר או השירות שאתה רוצה למכור.

האם אתה מעודכן בשינויים הרבים במדיות החברתיות?

האם אתה מתעדכן בכל השינויים שמתרחשים בתוך הפלטפורמות ברמה הטכנית ובמדיניות הפרסום שלהם? המדיה החברתית מתפתחת כל כך מהר עד שמומחי התעשייה צריכים ללמוד כמעט כל יום. מה שהיה מומלץ בשבוע שעבר אולי השתנה. מומחה לשיווק באינטרנט קורא ולומד כל יום.

מה אתה יודע על פרסום במדיות החברתיות?

בימים הראשונים של השיווק הדיגיטלי גוגל היה כל מה שהיית צריך לדעת. היום זה גוגל, פייסבוק, טוויטר, לינקדאין, טאבולה, אוטבריין, יוטיוב, אינסטגרם ופינטרסט. לכל פלטפורמה יש מנוע פרסום משלה שמדווח נתונים בצורה שונה. בניית מודעות והבנת האלגוריתם של כל פלטפורמה היא משימה בפני עצמה.

בשורה תחתונה הבעיה היא לא שאי אפשר ללמוד הכל; זה שאין לך זמן. יש לך עסק לנהל. לבזבז זמן בניסיון להפוך למומחה בכל מה שגורם לעסק שלך להתנהל זה לא ריאלי.

שיווק דיגיטלי אפקטיבי דורש תקציב נכבד. אם אתה מתכוון להשקיע השקעה גדולה, ודא שמומחה עוזר לך להשיג את החזר ה-ROI הטוב ביותר.

איך לבחור מומחה לשיווק באינטרנט?

ניסיון מעשי

הדבר החשוב ביותר שאתה צריך לחפש הוא ניסיון. יש הרבה אנשים שמצהירים על עצמם כמומחים, אבל אם יועץ השיווק שלך לא יכול להבין את העסק שלך ולזהות מה אתה באמת צריך, הם לא ישפיעו הרבה על ההכנסה.

ניסיון מעשי רב במגוון רחב של תעשיות הוא סימן מצוין שיש להם את הידע והכלים האסטרטגיים הדרושים כדי לתת לעסק שלך דחיפה גדולה, ושהכישורים שלהם נוסו, נבדקו והוכחו במספר נסיבות שונות.

בנוסף לכך, עליך לוודא שליועץ השיווק שלך יש ניסיון אמיתי ביישום אסטרטגיות שיווק עבור מותגים כמו שלך. לדעת כיצד ליישם אסטרטגיה בצורה יעילה היא חיונית, והיועץ שלך יצטרך להיות מסוגל להראות לך כיצד לקחת טכניקות שיווק תיאורטיות ולהפוך אותן להצלחות רווחיות בחיים האמיתיים.

תסתכל על האתר שלהם

הקופי והתוכן הוא הלב והנשמה של כל אתר אינטרנט. שום כמות של אנימציות נוצצות או גימיקים עיצוביים לא תנצח אף פעם קופי בעל מבנה מקצועי, לפחות במונחים של מכירה והמרת מבקרים ללקוחות. זו הסיבה שחשוב שהאדם שתבחר יהיה מסוגל לכתוב דפי מכירה מושכים באמת שגורמים לך לרצות לנקוט בפעולה.

על ידי קריאת כל מה שבאתר שלהם, אתה אמור לקבל מושג טוב עד כמה מפותחים כישורי הקופירייטינג שלהם. כשאתה קורא את הטקסט שלהם זכור: האם זה “מדבר אל הכאב” ומתייחס לבעיות העיקריות שלי? האם זה מראה לי בבירור איך ארוויח מהשירותים שלהם? האם זה משכנע – האם אני מרגיש מוכרח לנקוט בפעולה ולברר יותר על השירותים שלהם?

מהם תחומי ההתמחות שלו?

כל משווק מתמקד בדברים שונים ויהיו לו תחומי התמחות שונים, לכן חשוב שיהיה לך מושג ברור אילו כישורים אתה רוצה אצל יועץ השיווק שלך לפני שתתחיל לחפש. לדוגמה, יש לנו ניסיון רחב בניהול קמפיינים לנותני שירותים, יועצים, קורסים ומוצרי מידע כמעט בכל הפלטפורמות, אבל אפילו לנו יש פחות ניסיון בטיפול בקמפיינים בלינקדין.

משווקים אחרים עשויים להתמקד בתחום הרבה יותר צר מאיתנו, וגם זה בסדר. זה לא אומר שהם מסוגלים יותר או פחות ממשווקים עם מיומנויות רחבות יותר, זה רק אומר שהם בחרו להתמחות בתחומים שונים.

זה כשלעצמו אומר שהם כנראה סמכות אמיתית בתחום המומחיות שבחרו, וזה מתאים יותר לחברה שיודעת בדיוק באיזה תחום שיווק היא רוצה לעסוק. לדוגמה, לעורך דין שמחפש מישהו שיקדם את האתר שלו בגוגל מומלץ לשכור מישהו שמתמחה בכך. לעומת זאת מומחה לשיווק באינטרנט ידע לתת לו ראייה רחבה יותר ולקדם את העסק שלו באפיקים נוספים.

עקוב אחרי התוכן שלו

לאיש שיווק באינטרנט צריך להיות בלוג פעיל, מדריך להורדה, סרטונים עם ערך ברשתות החברתיות ועוד. תוכן הוא לא רק דרך נפלאה למשווק ליצור לידים, אלא הוא גם מאפשר ללקוחות פוטנציאליים לקבל מושג טוב על המומחיות שלהם ועל האופן שבו הם מסתכלים על הכלים העומדים לרשותם.

התוכן המקוון שלהם ידגים את הגישה שלהם להיבטים רבים ושונים של שיווק, וגם ייתן לך הזדמנות לאמוד את היכולת, ההבנה והידע שלהם, כמו גם תובנה נוספת לגבי מה הם חושבים על טכניקות שיווק שונות. כדאי גם להירשם לניוזלטר שלהם.

 

טל קורן

יועץ שיווק ובעלים של סוכנות פרמיום לנותני שירות, יועצים, מאמנים, קורסים ומוצרי מידע. ב-4 השנים האחרונות ליווה טל מאות עסקים ועזר להם להכפיל את ההכנסות פי 2, 3 ואפילו ב – 10X.

לאן לשלוח את המדריך?