איך לבחור משרד פרסום באינטרנט שיביא לך לקוחות?

רוצה יותר לידים ולקוחות?
הכנתי לך הדרכה מיוחדת במתנה – איך להשיג 5-50 לקוחות כל חודש?
לצפייה לחץ כאן

רוצה יותר לידים ולקוחות?
הכנתי לך הדרכה מיוחדת במתנה 
איך להשיג 5-50 לקוחות בחודש?
לצפייה לחץ כאן

תוכן עיניינים

איך משרד פרסום באינטרנט יכול לקדם את העסק שלכם?

עם התפתחות השיווק באינטרנט והירידה בפרסום באמצעי המדיה הישנים יותר כמו עיתונים, טלוויזיה ורדיו קמו מאות משרדי פרסום באינטרנט אשר עוזרים לעסקים לבנות את אסטרטגיית השיווק ולהוציא אותה לפועל.

המטרה המרכזית של העסק ומשרד הפרסום באינטרנט זהה, להביא כמה שיותר לקוחות. יש שתי דרכים מרכזיות בהם פועלות חברה לשיווק דיגיטלי כדי להביא לקוחות.

הראשונה, פרסום ממומן. בעל העסק משלם למשרד הפרסום באינטרנט תשלום חודשי תמורת שיווק העסק שלו ובנוסף מקצה תקציב לטובת פלטפורמות הפרסום כמו פייסבוק, גוגל, אינסטגרם, יוטיוב, אוטבריין וטאבולה.

באמצעות פרסום ממומן ניתן להשיג תוצאות באופן מהיר יחסית. למעשה בשיטה הזאת חברה לשיווק באינטרנט עוזרת לכם לקנות תנועה ומנהלת את הקמפיין באופן שוטף כדי להשיג תוצאות כמה שיותר טובות מהתקציב שלכם.

השיטה השנייה בה פועל משרד דיגיטל כדי לעזור לעסקים להביא לקוחות היא באמצעות קידום אורגני. מדובר בשיטה שדורשת זמן וסבלנות על מנת לראות תוצאה. קידום אורגני מתבסס על יצירת תוכן באמצעות כתבות באתר של הלקוח.

מנוע החיפוש של גוגל סורק את התוכן ומזהה כי הוא רלוונטי לביטויים שאנשים מחפשים ומקדם את האתר בתוצאות החיפוש. בנוסף לתוכן יש חשיבות לקישורים נכנסים לכתבות, זה פרמטר נוסף שמראה לגוגל שיש אתרים נוספים שאהבו את התוכן הזה.

בסופו של דבר דירוג במקומות הראשונים של גוגל מביא אנשים לאתר ופניות. כפר שכבר ציינו מדובר בתהליך ארוך שדורש זמן וסבלנות ולא בהכרח שיצליח.

מרבית בעלי העסקים צריכה לקוחות כאן ועכשיו ולכן עדיף להם להתחיל עם משרד פרסום באינטרנט בקמפיין ממומן. אחרי שהקמפיין מביא לקוחות כדאי לחשוב על הטווח הארוך וליצור אפיק תנועה נוסף באמצעות קידום אורגני.

איך לבחור משרד פרסום באינטרנט לקידום העסק שלכם?

לפני שאתם פונים לחברות פרסום באינטרנט אתם צריכים לשבת ולחשוב מה אתם רוצים להשיג מהקמפיין ולהכיר את המדדים הבאים:

עלות רכישת לקוח – הסכום שאתם מוציאים באמצעות קמפיין פרסום בדיגיטל כדי להשיג לקוח + עלויות נוספות.

שווי לקוח ממוצע – כמה שווה לכם לקוח.

עלות ממוצעת לליד  – העלות הממוצעת לפנייה מהקמפיין.

יחס המרה – כל כמה פניות בממוצע הופכות ללקוח משלם.

ערך חיי הלקוח – כמה שווה לכם לקוח לאורך כל חייו.

לצורך הדוגמא:

נגיד שאתה יועץ משכנתאות, עלות הממוצעת לליד בקמפיין של יועץ משכנתאות נעה בין 50 ל -80 שקלים. כלומר מתקציב פרסום של 10,000 שקל בחודש אתם יכולים לצפות לקבל בין 125-200 לידים.

במידה ויחס ההמרה שלך הוא 1 ל – 10, תסגור 12 – 20 לקוחות בחודש.

אם שווי לקוח ממוצע שלך הוא 6000 ש״ח, תכניס באותו חודש 72-120 אלף ש״ח.

כדי לרכוש את אותו לקוח ההוצאה נעה בין 500 – 800 שקל (יש לקחת עלויות נוספות שקשורות באופן ישיר לחישוב, כמו עלות איש מכירות במידה ואתם לא מבצעים את השיחות בעצמכם).

מכיוון שאצל יועץ משכנתאות מדובר בעסקה חד פעמית ולא מתמשכת ערך חיי הלקוח יישאר 6000 ש״ח.

אחרי שאתם מבינים את המדדים תפנו למספר משרדי פרסום באינטרנט ותנסו להבין מה ייחשב בעיניהם כהצלחה בתחום שלכם. כבבר בשיחות תזהו אילו חברות שיווק באינטרנט יודעות את העבודה ומלבד הצד הטכני באמת מחוברות למספרים ולשורה התחתונה בעסק.

מה האחריות של משרד פרסום באינטרנט?

האחריות של פרסום דיגיטלי היא לעמוד ביעדים שהצבתם ביחד. באופן ישיר אותה חברת פרסום באינטרנט אמורה לספק לכם רק את הלידים ומשם אתם כבר צריכים לדעת למכור להם.

סוכנות פרסום דיגיטלי שמגדילה ראש תרצה להיות אתכם בקשר שוטף להבין את נתוני המכירות. על סמך השיחות האלות הם יוכלו לדעת האם יש משהו שהם יכולים לשפר במשפך על מנת להשיג פניות יותר מדויקות.

במידה ובעל העסק מאשר שאכן הלידים רלוונטיים אבל הקושי הוא במכירות, ידע אותו משרד שיווק דיגיטלי לסייע לו גם בתחום זה. צריך להבין שזה לא בהכרח תפקידה של חברת שיווק דיגיטלי אבל האינטרס שלה הוא לעזור לכם להשיג לקוחות כדי שתמשיכו לעבוד ביחד.

מה העלות של עבודה עם משרד פרסום באינטרנט?

כמו בכל תחום כך גם בכל הנוגע לשיווק באינטרנט, טווחי המחירים רחבים מאוד.

קמפיין ממומן בפייסבוק יכול להתחיל אצל פרילנסרים שעובדים לבד מהבית ב -1000 שקל לחודש ובסוכנויות מקצועיות להגיע לעלות של 8000 שקל. באופן כללי ניתן לומר סוכנות פרסום בינונית שמכבדת את עצמה תגבה עבור השירות הזה 3000 ש״ח ומעלה.

בנוסף לעלות החודשית עובדות מרבית הסוכנויות במודל של 20 אחוז מתקציב הפרסום, הגבוה מבניהם.

כלומר אם אותו סוכנות מבקש 3000 ש״ח עבור ניהול חודשי של קמפיין בפייסבוק ותקציב הפרסום של העסק הוא 30,000 ש״ח, העלות החודשית שתשולם לסוכנות תיהיה 6,000 ש״ח.

העלויות של קידום אורגני נעות על פי: התחרות בתחום שרוצים לקדם, כמות הביטויים שרוצים לקדם ותוך כמה זמן רוצים להשיג את היעד הזה. תחום תחרותי כמו עורך דין פלילי, יעלה לא מעט כסף לקדם.

משרד פרסום באינטרנט מציע עוד מגוון שירותים כמו בניית אתרים, מיתוג, סרטוני שיווק.

איך משלמים למשרד פרסום באינטרנט?

התשלום עבור קמפיין ממומן מורכב משני חלקים:

1. תשלום עבור מחקר, בניית אסטרטגיה ובניית הקמפיין עצמו.
חברת הפרסום תגבה את הסכום מראש לפני שתתחיל בביצוע העבודה.

2. תשלום עבור הניהול השוטף. גם תשלום זה מתבצע חודש בחודש. התשלום יגבה מראש עבור אותו חודש.

האם אפשר לפרסם בלי עזרה של משרד פרסום באינטרנט?

כמובן, ניתן לפרסם לבד בלי עזרה של חברת שיווק דיגיטלי, זה יצריך מכן להקדיש עשרות עד מאות שעות ללמידה. מן הסתם שלמשרד פרסום מקצועי יש יותר וניסיון בתחום הזה מלכם.

הוא ראה עשרות אם לא מאות קמפיינים בתחומים שונים. מכיר את כל הקשיים ויודע מה עובד ומה לא. התפקיד שלו הוא לקחת את השיטות שפיתח ולדאוג שתשיגו תוצאות בפחות זמן וכסף מאשר הייתם עושים את זה לבד.

בשורה התחתונה פרסום בדיגיטל הוא מקצוע לכל דבר, תנו לחברת פרסום דיגיטלי לעשות את העבודה שלה ואתם תתעסקו בלתת את המוצר או השירות הכי טוב ללקוחות שלכם.

מי האנשים מולם אתם נמצאים בקשר במשרד פרסום באינטרנט?

זה תלוי בגודל חברת השיווק האינטרנטית שלכם. פעמים רבות מדובר בעסק של אדם אחד, הוא יהיה זה שידבר איתכם כדי שתהפכו ללקוחות, ינהל לכם את הקמפיינים ויהיה בקשר שוטף.

במשרדי פרסום גדולים יש מס׳ תפקידים. בד״כ איש מכירות ידבר איתכם בהתחלה על מנת להבין אם אתם מתאימים לשירות שלהם ויתן לכם הצעה.

אחרי שתהפכו ללקוחות של החברה יוצמד לכם קמפיינר שמטפל בכם. הוא זה שינהל את הקמפיין בפועל ויעביר דיווחים שוטפים.

המנכ״ל והבעלים ישיבו איתכם לפגישות תכנון אסטרטגי אחת לשלושה חודשים. יחד תבנו את תוכנית הפעולה אותה יוציאו לפועל העובדים.

בין היתר כולל צוות משרד פרסום באינטרנט אנשי מקצוע מוכשרים כמו: קופרייטרים, מעצבים גרפיים, אנשי קרייאטיב, מנהלי קמפיינים, מנהלת משרד. חלק מהמשרדים מחזיקים גם צלם ועורך וידאו.

טל קורן

יועץ שיווק ובעלים של סוכנות פרמיום לנותני שירות, יועצים, מאמנים, קורסים ומוצרי מידע. ב-4 השנים האחרונות ליווה טל מאות עסקים ועזר להם להכפיל את ההכנסות פי 2, 3 ואפילו ב – 10X.

לאן לשלוח את המדריך?