איך לבחור סוכנות פרסום דיגיטלי שתשיג לך לקוחות?

רוצה יותר לידים ולקוחות?
הכנתי לך הדרכה מיוחדת במתנה – איך להשיג 5-50 לקוחות כל חודש?
לצפייה לחץ כאן

רוצה יותר לידים ולקוחות?
הכנתי לך הדרכה מיוחדת במתנה 
איך להשיג 5-50 לקוחות בחודש?
לצפייה לחץ כאן

תוכן עיניינים

מה זה למעשה סוכנות פרסום דיגיטלי?

מדובר בחברה אשר מאגדת בתוכה אנשי מקצוע מכמה תחומים בהם: גרפיקאים, קמפיינרים, מקדמי אתרים, עורכים וצלמי וידאו. התפקיד של חברת פרסום דיגיטלית הוא לעזור ללקוחות שלה להשיג עוד לקוחות.

הדרכים המרכזיות לעשות את זה היא באמצעות פרסום ממומן, קידום אורגני בגוגל וברשתות החברתיות.

אם נתמקד בפרסום ממומן בדיגיטל, מדובר על קניית תנועה מאחת הרשתות החברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב, טיקטוק וגם מגוגל. כלומר חברת שיווק תעזור לכם להביא קהל שמתעניין במוצר או בשירות שלכם באמצעות בניית קמפיין וניהול שלו.

הדרך השנייה שסוכנות דיגיטל תעזור לכם להביא לקוחות היא באמצעות קידום אורגני בגוגל. השיטה הזאת מתבססת על יצירת תוכן רלוונטי בביטויים שאתם רוצים לקדם ובנוסף יצירת קישורים נכנסים מאתרים אחרים לכתבות שלכם.

נניח לדוגמא שאתה יועץ משכנתאות הביטויים הרלוונטיים שאנשים יחפשו בתחום שלך יכולים להיות: יועץ משכנתאות, יועץ משכנתאות מומלץ, משכנתא, ועוד… סוכנות פרסום דיגיטלי תיצור עבורכם כתבות תוכן איכותיות בכל אחד מהביטויים שתרצו לקדם ובנוסף תפעל להשיג קישורים מכתבות תוכן באתרים רלוונטיים.

הסיבה לעשות את זה היא כדי לחזק את הסמכות של האתר שלכם בעיניי גוגל וככה לשפר את המיקומים בסופו של דבר בתוצאות החיפוש.

הדרך השלישית שבאמצעותה חברת שיווק בדיגיטל תעזור לכם להשיג לקוחות היא באמצעות קידום אורגני ברשתות החברתיות. כדי לעשות זאת משרד הפרסום יצור עבורכם פוסטים מסקרנים שמשלבים וידאו או טקסט. על מנת ליצור לפוסטים חשיפה רחבה יותר כדאי לקדם גם את חלקם לפחות באמצעות פרסום ממומן.

איך להבדיל בין סוכנות פרסום דיגיטלי מקצועית לכזאת שלא?

הדרך בה אנחנו מאמינים היא לעשות את מה שאתה מציע ללקוחות, קודם כל בעסק שלך. אם אתה לא עושה את זה סימן שאתה לא מאמין בזה. רוב סוכנויות הדיגיטל שאומרות לכם שאתם חייבים קמפיין ממומן כדי להביא לקוחות לא עושות קמפיין לעצמם.

השיטה השנייה להבין כמה הסוכנות היא מקצועית היא להשאיר לה פנייה, לראות תוך כמה זמן חוזרים אליך ומה רמת המקצועיות של מי שאתה מדבר איתו.

בנוסף חשוב לבחון את הנראות של כל הנכסים הדיגיטליים של הסוכנות החל: מהאתר, דף הפייסבוק, חשבון האינסטגרם, המשפכים השיווקיים. האם הדברים נראים מקצועיים, הכל עולה מהר.

הדבר האחרון שאתה רוצה להבין איך בדיוק הסוכנות יכולה לעזור לך להגיע ליעד שאתה רוצה. האם היא רק מספקת לך לידים או שמדובר בחברה שחושבת לטווח ארוך יותר ותבנה עבורך אסטרטגיה שלמה. האם היא יכולה לעזור לך בנושא של מכירות ואיך

איך להחליט עם איזה סוכנות פרסום דיגיטלי לעבוד?

כשאתם בוחרים סוכנות פרסום שתטפל בשיווק שלכם, אתם רוצה לדעת שיש להם ניסיון עם עסקים כמו שלכם או דומים. אתם צריכים להבין מראש מול מי אתם הולכים להיות בקשר באופן שוטף והאם אתם מתחברים אליו. אל תשכחו שככל הנראה אותו מנהל קמפיינים הוא זה שמשקיע את תקציבי השיווק שלכם.

יש עוד כמה דברים שחשוב להבין כמו מה המדדים שעל פיהם יוגדר הקמפיין כהצלחה או לא.  תוך כמה זמן אתה צפויים להשיג את היעדים שהצבתם? האם מפרסמים מהחשבון שלהם או שלכם (אתם רוצים רק משלכם)? האם דואגים להעביר לכם קבלות?

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים לעבוד עם סוכנות פרסום דיגיטלי?

אתם חייבים להבין בראש ובראשונה ששיווק הוא לא תהליך של זבנג וגמרנו. לוקח זמן ליצור משפך שיווקי שיוצר החזר השקעה חיובי. בנוסף תמיד צריך לשפר את הדברים כדי להשיג תוצאות טובות יותר. אם אין לכם תקציב למינימום של שלושה חודשים אל תתחילו בכלל.

אתם צריכים לתת לחברת הדיגיטל שלכם לעבוד ולסמוך עליה שיש לה אינטרס לפחות כמו שלכם להצליח. בסופו של דבר ההצלחה של הקמפיין שלכם תלויה בזה שתעבדו יחד.

מצד שני אתם צריכים להיות עם יד על הדופק ואחת לשבוע לעשות שיחת עדכון קצרה ואחת לחודש סיכום חודש. בתום שלושה חודשים חייבת להתבצע בדיקה מעמיקה של התוצאות שהושגו וקביעת ידעים להמשך.

האם כדאי לעבוד עם שתי סוכנויות פרסום דיגיטלי במקביל?

ממש לא. כשאתה עובד עם שני משרדי דיגיטל אתה מתחרה בעצמך ומייקר את עלות הליד. בנוסף אתה תצטרך לייצר הפרדה ברורה כדי לדעת מאיפה הגיע כל ליד על מנת שתוכל למדוד את התוצאות של כל אחת מהן. במידה ושתיהן עובדות מאותו חשבון הסיכוי לעשות טעות שתוביל לחסימה שלו גדולה יותר.

האם סוכנות פרסום דיגיטלי תעשה עבורי עוד דברים מלבד ניהול קמפיין פרסום?

הדברים תלויים בסוג הסוכנות שתעבוד איתה והשירותים שהיא מציעה. באופן עקרוני רוב משרדי הדיגיטל מציעים שירותים נוספים כמו: בניית אתרים, בנית דפי נחיתה, מיתוג ורכישת כתבות באתרים מרכזיים.

האם כדאי להחליף סוכנות דיגיטל אחרי שנה?

כמו בכל תחום ובמיוחד בתחום הדיגיטל שרף הכניסה אליו נמוך מאוד, קשה למצוא חברת שיווק איכותית שתעזור לכם להשיג את המטרות שלכם. במידה וסוכנות הפרסום שאתם עובדים איתה עומדת ביעדים שהצבתם, אין לכם מה לחפש אצל המתחרים ולחשוב שהדשא של השכן ירוק יותר.

לעומת זאת אם אותו משרד דיגיטל לא מצליח להביא אתכם לאן שרציתם, אין שום סיבה להמשיך לעבוד איתו. בסוף הכל נמדד לפי תוצאות.

מה ההחזר שניתן להשיג מקמפיין בדיגיטל?

באופן עקרוני שיווק בדיגיטל היא דרך עקבית ומהירה שניתן להכניס שקל בצד אחד ולהחזיר פי כמה בצד שני. כמו שציינו להגיע למצב כזה לוקח זמן. סוכנות הדיגיטל תצטרך לפצח את אמצעי הפרסום שעובדים הכי טוב, הקופי, התמונות, והוידאו ושאר החלקים של המשפך.

ניתן לייצר החזרי השקעה של פי 3 עד פי 10 באופן כללי ולפעמים גם הרבה יותר. אם החזר ההשקעה שלכם גדול מפי 3 זאת אומרת שאם תשקיעו יותר כסף תוכלו להשיג יותר לקוחות.

עסק שרוצה לצמוח ולהיות מס׳ 1 בשוק רוצה לשאוף להיות על החזר השקעה של פי 3. הסיבה היא שככל שיש לך יותר לקוחות אתה מכניס יותר כסף. את הכסף הזה תוכל להשקיע בחזרה בפרסום ולאפשר עסק שלך לרכוש לקוח במחיר הרבה יותר גבוה משל המתחרים.

מחירי הפרסום עולים כל הזמן, זה דבר שלא בשליטתך ואין טעם לנסות להילחם בו. מה שכן בשליטתך הוא לקבוע עם איזה סוג לקוחות אתה רוצה לעבוד, כמה כסף הם צריכים להכניס לך ולאן אתה רוצה להגיע בעסק שלך.

בנוסף חשוב תמיד לפרסם ביותר מפלטפורמה אחת כדי לא לקחת סיכון ולשים את כל הביצים בסל אחד. גם אם זה לא נראה לך חשוב כדאי שתהיה מוכן עם גיבויים. במידה ואתה עסק שמעסיק אנשי מכירות, אתה צריך להזרים כל הזמן לידים חדשים.

נניח שמחר אתה מקבל חסימה מפייסבוק בגלל שהפרת את מדיניות הפרסום. כדי להחזיר את החשבון לפעול זה בד״כ ייקח כמה ימים ולפעמים לא יחזירו בכלל את החשבון. זאת מכה קשה לעסק שמשלם משכורות לאנשים מכירות ולא מקבל לידים.

 

טל קורן

יועץ שיווק ובעלים של סוכנות פרמיום לנותני שירות, יועצים, מאמנים, קורסים ומוצרי מידע. ב-4 השנים האחרונות ליווה טל מאות עסקים ועזר להם להכפיל את ההכנסות פי 2, 3 ואפילו ב – 10X.

לאן לשלוח את המדריך?